15.11.2021 – projekcja filmu „Wszystkie nasze strachy” i spotkanie z Ryszardem Dolińskim

15.11.2021 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 w gołdapskim Kinie Kultura w ramach spotkania Małomiasteczkowego Klubu Filmowego wyświetlony zostanie budzący wiele emocji film „Wszystkie nasze strachy”, który na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.
Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z aktorem Ryszardem Dolińskim, który w filmie zagrał rolę Starego Nowaka. Ryszarda Dolińskiego uczestnicy Małomiasteczkowego Klubu Filmowego mogli oglądać niedawno w produkcji „Czarna Dama”. Jest on również znany z występów w podlaskiej sadze „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku”, „U Pana Boga za miedzą”.
Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego – zaangażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj