Świetlica wiejska w Grabowie

Świetlica ze względu na duże możliwości oddziaływania na dzieci poprzez różnorodne formy pracy może stać się miejscem sprzyjającym rozwojowi dziecka, miejscem, które zaspokoi jego potrzeby psychiczne a także fizyczne. Odpowiednio do tego założenia kształtuje się zbiór form zajęć stosowanych w świetlicy (gry i zabawy towarzysko-rozrywkowe, gry i zabawy ruchowe, zręcznościowe, sportowe, gry umysłowe, zajęcia plastyczne , malowanie na szkle , wypalanie w drewnie , zajęcia umuzykalniające, teatr , majsterkowanie, korzystanie ze sprzętu komputerowego). Pomimo tak wielu zadań świetlica jest przede wszystkim miejscem zabaw dla dzieci. Wszystkie zajęcia mają na celu wprowadzić atmosferę swobodnego działania, aby każde dziecko niezależnie od jego uzdolnień i możliwości mogło się wykazać. Powinny to być również tematy, które ich szczególnie interesują.

Instruktor

Dorota Łasica

Szkolenie wolontariuszy w Grabowie

Świetlica Wiejska w Grabowie Domu Kultury w Gołdapi skierowała do mieszkańców Grabowa zaproszenie na szkolenie przygotowujące do pracy wolontarystycznej. Dnia 27.10 2021 odbyło się szkolenie.

Więcej »
Rodzinne powitanie wakacji w Grabowie

Rodzinne powitanie wakacji w Grabowie

Rodzinne powitanie wakacji miało miejsce 26 czerwca w parku kulturalno-rekreacyjnym w Grabowie. Było mnóstwo atrakcji – gry i zabawy, dmuchańce, bańki mydlane, balony, gofry. Koszyk

Więcej »