FESTIWAL ZDROWIA ONLINE 6 czerwca 2021

W dniu 6 czerwca 2021 r. odbył się Festiwal Zdrowia w Gołdapi online. Podczas wirtualnej edycji tej imprezy udostępnione zostały materiały promujące zdrowy styl życia, a także prezentacje związane z niepełnosprawnościami oraz ochroną zdrowia.
W dniu Festiwalu na Placu Zwycięstwa w Gołdapi odbyła się akcja krwiodawcza ełckiego oddziału Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w autobusie do poboru krwi.
Od 8 do 30 czerwca 2021 r. w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza” dostępna jest wystawa pt. „Polskie Badania Szpitala Legionowego w Rzymskim obozie Novae” przygotowana we współpracy Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Materiały na Festiwal Zdrowia zostały przygotowane przez: Dom Kultury w Gołdapi, Bibliotekę Publiczną w Gołdapi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. Publikowane będą także materiały, które zostały udostępnione dzięki współpracy z Ośrodkiem Badań nad Antykiem Europy Południowo Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Olsztynie, Telewizyjną Agencją Producencką TAP1 oraz Fundacją BOŚ.

Wydarzenie obieli honorowym patronatem Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Henryk Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów przygotowanych przez Dom Kultury w Gołdapi

Anna Monika Thieme – prelekcja online
Celebrytki, posłowie, prezeski, mistrzowie sportu – poznajcie osoby z niepełnosprawnością. Dowiedzcie się, jak różnorodna i jak liczna jest grupa osób z niesprawnością w Polsce oraz jakie są rodzaje niesprawności.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części prezentacji Anny Moniki Thieme – doradczyni obywatelskiej, ekspertki w obszarze aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niesprawnościami a także praw kobiet z niesprawnością, która w latach 2012-2016 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydent m.st Warszawy.

„Nasze zdrowie. Higiena rąk”

Zachęcamy do obejrzenia filmu dotyczącego higieny rąk, udostępnionego dzięki współpracy Domu Kultury w Gołdapi z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Olsztynie oraz Telewizyjną Agencją Producencką TAP1.

Anna Monika Thieme – prelekcja online

Zatrudnianie, dofinansowania, konsultacje czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o prawach osób z niepełnosprawnością. Osoby z niesprawnością jako pracowniczki/pracownicy. Obowiązki wobec osób z niepełnosprawnościami i korzyści dla pracodawców (w tym zapisy w obszarze prawa pracy dotyczące osób z niepełnosprawnościami). Zapraszamy do obejrzenia drugiej części prezentacji Anny Moniki Thieme.

„Śmietnik w mojej głowie – odcinek 5 – Sport na zdrowie”

Zapraszamy do obejrzenia film udostępnionego dzięki współpracy Domu Kultury w Gołdapi z Fundacją Banku Ochrony Środowiska. Ruch jest niezmiernie ważny dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, o czym powinniśmy pamiętać, zwłaszcza teraz, po długich miesiącach zmniejszonej aktywności, spowodowanej pandemią.

Anna Monika Thieme – prelekcja online

Dobre praktyki czyli działalność gospodarcza, organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne prowadzone przez osoby z niesprawnościami. Przykłady dobrych praktyk czyli osoby z niesprawnością prowadzące organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne. Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części prezentacji Anny Moniki Thieme.

Bardzo dziękujemy za udział w wirtualnym Festiwalu Zdrowia, a zwłaszcza za oddaną w ramach imprezy krew. Wszystkie publikowane podczas Festiwalu materiały dostępne są na stronach Facebook Domu Kultury w Gołdapi, Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz Urzędu Miejskiego w Gołdapi.
Od 8 do 30 czerwca 2021 r. w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza” dostępna będzie wystawa pt. „Polskie Badania Szpitala Legionowego w Rzymskim obozie Novae” przygotowana we współpracy Biblioteki Publicznej w Gołdapi oraz Ośrodka Badań nad Antykiem Europy Południowo Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj