Grupy z Domu Kultury w Gołdapi na Festiwalu Tańca w Suwałkach

21 marca 2022 r. cztery grupy Akro Dance z pracowni tańca Domu Kultury w Gołdapi, prowadzonej przez Mirosława Bobrowskiego uczestniczyły w Suwalskich Prezentacjach Artystycznych MARZEŃTAŃCE 2022.
Było to cykliczne wydarzenie taneczne, w którym uczestniczyła młodzież między innymi z Suwałk, Starego Folwarku, Krzywego, Ełku, Augustowa, Sejn i Gołdapi. Wśród występujących artystów byli ci najmłodsi z przedszkoli, jak i dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich oraz reprezentanci różnych jednostek kultury. Wszystko odbyło się w Suwalskim Ośrodku Kultury na scenie głównej i przy pełnej widowni, mogącej pomieścić 600 osób. Widzami byli uczniowie różnych suwalskich szkół, którzy przyszli oglądać zmagania tancerzy z całego regionu.
Nasz Dom Kultury reprezentowany był przez: ADRO DANCE I w składzie: Kasia, Zosia, Hania i Nikola. Przedstawiły one choreografię pod tytułem IMPULS.   AKRO DANCE II – czyli Inga i Laura zatańczyły PRZYJAŹŃ.  AKRO DANCE III  tworzą Blanka, Inga oraz Nadia, które przedstawiły się w utworze ZEGARY.   AKRO DANCE IV – Maja, Weronika i Roksana pokazały się jako DIAMENTY.
Nasze występy odebrane były przez publiczność bardzo pozytywnie. Za każdym razem w różnych układach brawami nagradzane były salta, przejścia do przodu i tyłu, gwiazdy, szpagaty i pozostałe  figury tworzące choreografie. Dla większości z naszej dwunastoosobowej grupy był to debiut i lekki stres przed występem, ale po pierwszych taktach muzyki stres mijał i prezentowane były umiejętności poparte wcześniejszą pracą. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

 

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj