III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. 12 czerwca o godzinie 19.00 w Konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Gołdapi odbędzie się koncert, w którym wystąpią Gołdapianka Anna Ścibisz-Osińska oraz Schola Cantorum Thorunensis.

Anna Ścibisz-Osińska jest absolwentką klasy organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Podstawową Szkołę Muzyczną ukończyła w Gołdapi. Kontynuowała naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie organów dr Hanny Dys. Jest laureatką I miejsca w Konkursie Muzyki Organowej na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w 2012. W roku 2013 otrzymała „Złoty Laur Młodego Organisty” na XXXVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Brała udział w licznych kursach interpretacji muzyki i improwizacji organowej. Uczestniczyła w kilku edycjach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Młodych „Juniores Priores Organorium Seinensis” w Sejnach. Koncertuje jako solistka i kameralistka w wielu miastach Polski. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej w Gdańsku. Obecnie uczy nauki gry na organach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku, pełni również obowiązki organistki i dyrygentki chóralnej w parafii Św. Jacka w Straszynie w pobliżu Gdańska.

Schola Cantorum Thorunensis jest toruńskim zespołem chóralnym specjalizującym się w wykonawstwie muzyki sakralnej. Zespół istnieje od 2010 r. Powstał z inicjatywy Pawła Głowińskiego, pod którego kierownictwem pozostaje po dziś dzień. Nadrzędnym celem działalności Scholi jest propagowanie muzyki sakralnej, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki dawnej, zwłaszcza chorału gregoriańskiego, polifonii renesansowej, oraz muzyki współczesnej. Czteroosobowy zespół muzyków wystąpi pod kierownictwem Pawła Głowińskiego, cenionego dyrygenta, uznawanego za jednego z najwybitniejszych w Polsce specjalistów w dziedzinie muzyki sakralnej.

III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi objęty jest Patronatem Honorowym Burmistrza Gołdapi.

Plakat promocyjny festiwalu

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj