Kiermasz wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką”

9 kwietnia 2022 r., tuż przed Niedzielą Palmową odbył się w Gołdapi kiermasz wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką”. W parku miejskim było gwarno i kolorowo. Swoje rękodzieło oraz żywność tradycyjną zaprezentowali nie tylko wystawcy z Gołdapi, ale także przedstawiciele innych miejscowości z regionu oraz z Litwy. Animacje dla dzieci prowadzili pracownicy Domu Kultury w Gołdapi, Biblioteki Publicznej w Gołdapi, 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz wolontariusze z Gołdapskiego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk. Swoje wyroby zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas i Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Gołdapi i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. W sumie w parku miejskim umiejscowionych było 37 stoisk.
Kiermasz Wielkanocny uświetnili swoimi występami uczestnicy zajęć w Domu Kultury w Gołdapi, uczęszczający na zajęcia wokalne pod kierunkiem Katarzyny Boruc i Roberta Magielnickiego,  zajęcia gitary prowadzone przez Krzysztofa Szczerbowskiego oraz zajęcia akrobatyczne i teatru ognia prowadzone przez Mirosława Bobrowskiego. Na kiermaszu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Magdalena Łabanowska i Przewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciech Hołdyński. Życzenia Świąteczne od włodarzy miasta i dyrektorów jednostek organizacyjnych zaangażowanych w wydarzenie były tłumaczone na język ukraiński przez przedstawicielkę Radia Olsztyn Jarosławę Chrunik.
Podczas kiermaszu wszyscy wystawcy oraz odwiedzający stoiska Gołdapianie przekazywali dary świąteczne dla społeczności ukraińskiej, która z powodu wojny zamieszkała w naszym mieście. Dary wielkanocne zbierane były także w Świetlicach Wiejskich w Kozakach i Żelazkach Domu Kultury w Gołdapi oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej, Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi i Gołdapskim Centrum Wolontariatu. Na zakończenie kiermaszu wielkanocnego wszystkie zebrane produkty zostały przekazane dla społeczności ukraińskiej zamieszkującej w Gołdapi.
Dziękujemy firmie Nord-Ost oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gołdapi za wsparcie w organizacji kiermaszu.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj