Koncert Hybryda Kultur w Domu Kultury w Gołdapi

W sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi 30 lipca odbyła się IV Hybryda Kultur Festiwal.
Zaprezentowane zostały dwa niezwykłe programy: Koncert SZEPTUCHA (Ola Turkiewicz | An On Bast I Patrycja Betley music) – pieśni tradycyjne Lubelszczyzny, Polesia i Mazur, Litwy i Suwalszczyzny.
oraz występ zespołu SUTARI, który kontynuuje tradycje polskich pieśniarek ludowych, a także komponuje własne utwory.
Na zakończenie Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podziękował organizatorom za niezwykły wieczór, a publiczności za tak liczne przybycie. Hybryda Kultur Festiwal to projekt wyjątkowy. Jego misją jest promowanie polskich i zagranicznych artystów, którzy twórczo interpretują kulturę tradycyjną i ludową, ukazując ją na tle współczesnej instrumentalistyki, w konfrontacji z bogactwem obecnych i przyszłych stylów muzycznych.
HYBRYDA KULTUR FESTIWAL W GOŁDAPI organizowany jest przez Fundacja Dziedzictwa Rzeczypospolitej we współpracy z Dom Kultury w Gołdapi.
Projekt Hybryda Kultur Festiwal został dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Nowe FIO na lata 2021-2030
Partnerzy wydarzenia: Gołdapski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Koło Gospodyń Wiejskich w Jabłońskich, Związek Nauczycielstwa Polskiego o/Gołdap.
Patronat medialny: Polskie Radio S.A, Polskie Radio Olsztyn.
Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj