Marcowe spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego

Widzowie Kina Kultura 15 marca 2023 r. w ramach Małomiasteczkowego Klubu Filmowego obejrzeli film pt. „HOLY SPIDER”, reżyseria: Ali Abbasi. Thriller i zarazem kryminał jakiego w kinie od dawna nie było. Jest przemykający w cieniu potwór – seryjnym mordercy kobiet, jest również depcząca mu po piętach wiele ryzykująca bohaterka – tropiąca go dziennikarka. „HOLY SPIDER” to oparty na faktach thriller. Podstawą są prawdziwe wydarzenia – mordercy szesnastu kobiet, który w 2001 roku stał się ludowym bohaterem ekstremalnych islamistów, po tym jak „oczyścił” święte miasto. Film pokazuje przemoc, jaką posługuje się patriarchalny system. Tłumaczy również, jak zrodził się gniew protestujących dziś Iranek i Irańczyków. Widzowie zgodnie uważali, że film do końca utrzymuje w napięciu, wywołuje dreszcze i mroczny klimat.
Podczas spotkania Małomiasteczkowego Klubu Filmowego widzom w wyniku losowania zostały wręczone upominki przekazane przez największego operatora reklamowego w Polsce Firmę KINADS, za które bardzo dziękujemy.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego 29 marca 2023 r. godz. 18.00. Dyskusja odbędzie się po obejrzeniu filmu „IO”, reżyseria: Jerzy Skolimowski.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj