„Metamorfoza ptaków” w MKF

W Małomiasteczkowym Klubie Filmowym zaprezentowano w środę 6 października obraz portugalskiej reżyserki i scenarzystki Catariny Vasconcelos pt. „Metamorfoza ptaków”.
„Metamorfoza ptaków” to film dokumentalny, wymagający skupienia uwagi, a nawet dozy cierpliwości, jak w przypadku układania puzzli. Najprawdopodobniej trudno byłoby go obejrzeć w domu, gdzie codzienne, życiowe sprawy odrywałyby widza od metaforycznych ujęć. Można go nazwać sagą rodzinną, na którą składa się szereg obrazów i dźwięków, które dla każdego widza mogą stanowić inny przekaz. Obraz w poetycki i plastyczny sposób składa hołd przyrodzie oraz więziom rodzinnym, akcentując przede wszystkim rolę matki.
Dyskusja po projekcji filmu potwierdziła, że każdy z widzów w inny sposób odebrał przekaz reżyserki, odnosząc ukazaną historię do własnego życia. Po obejrzeniu filmu pojawiła się wśród klubowiczów refleksja na temat tego, czy w zachowywanych na pamiątkę przedmiotach można zatrzymać rodzinne historie i jak długo trwa pamięć o osobach, które odeszły.
Już w środę 13.10.2021 r. o godzinie 18.00 Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na kolejne spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Tym razem po projekcji filmu pt. „Czarna Dama” odbędzie się dyskusja z zaproszonymi twórcami filmu.
Działalność Kina Kultura dofinansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj