Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W południe pod pomnikiem Niepodległości odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przy hymnie państwowym na maszt podniesiona została polska flaga. Był apel pamięci i salwa honorowa w wykonaniu żołnierzy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Oddając hołd poległym, Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Józefem Wawrzynem i Zastępcą Dowódcy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego złożyli kwiaty. Znicze i wiązanki kwiatów złożyły również delegacje służb mundurowych, gołdapskich instytucji i mieszkańcy. 

W sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi o 13:00 odbyło się spotkanie z twórcami Koncertu Niepodległości „Leśni” Olą Tulkiewicz i Jackiem Górskim. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z gołdapskich szkół oraz mieszkańcy. Po spotkaniu z przekazem patriotycznym i historycznym została odtworzona filmowa edycja Koncertu Niepodległości „Leśni”.  

W dniach 1-31 marca przed budynkiem Urzędu Miejskiego dostępna jest wystawa pt. „Żołnierze Wyklęci – Podziemie niepodległościowe 1944-63”. 

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj