Podsumowanie projektu „Zmieniam miejsce w którym mieszkam”

W Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach Domu Kultury w Gołdapi od 1 sierpnia do 15 października 2021 r. realizowany był projekt „Zmieniam miejsce w którym mieszkam”. W ramach projektu odbyły się warsztaty kulinarne i rękodzieła z udziałem słuchaczy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, warsztaty zabaw międzypokoleniowych min.: gra w klasy, „Kamień, papier, nożyce”, „Gąski gąski do domu”, „Berek zaczarowany”, gra w gumę, podchody.
Zostały również przeprowadzone działania integrujące społeczeństwo lokalne – inicjujące budowanie więzi między mieszkańcami i mobilizujące społeczność lokalną do współpracy. Podczas działań zostały posadzone przez mieszkańców drzewka i krzewy przy świetlicy, które wzbogacą i poprawią estetykę, a także podkreślą wartość przyrody o którą należy dbać, chronić i pielęgnować.
W spotkaniu podsumowującym, które odbyło się 27 października udział wzięli radni Rady Miejskiej w Gołdapi, przedstawiciel Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Sołtys i mieszkańcy Sołectwa Babki oraz osoby zaangażowane w projekt. Instruktor Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach w oparciu o prezentację przedstawiła relację z realizacji. Została również przygotowana prezentacja prac z rękodzieła oraz fotograficzna z miejsc mających wartość historyczną dla sołectwa Babki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i dyskusją nad kolejnymi działaniami mającymi na celu rozwój działalności świetlicy przy współpracy i integracji ze społeczeństwem lokalnym.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj