Projekt „Nie pijemy, nie palimy takie życie chwalimy” w świetlicy wiejskiej w Grabowie

Uczestnicy projektu „Nie pijemy, nie palimy takie życie chwalimy” świetlicy wiejskiej w Grabowie czynnie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. W ramach spotkań wspólnie wykonali plakaty tematyczne mające na celu przeciwdziałanie związane ze negatywnymi skutkami  uzależnień od np. alkoholu, nikotyny, lekomanii, narkomanii. Bardzo ważnym elementem spotkań była wizyta przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i warsztatów na temat uzależnień, przemocy i odpowiedzialności karnej w przypadku przemocy, rozprowadzania i zażywania substancji psychoaktywnych.

Integracji wśród dzieci i młodzieży towarzyszyły zajęcia relaksacyjne, spotkania z książką – poprzez czytanie dzieci przeniosły się w magiczny świat pełen niesamowitych postaci, miejsc i zdarzeń.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się wspólne dyskusje o zagrożeniach wynikających z zagrożeń zanieczyszczenia środowiska.

Uczestnicy zajęć wykonali piękne plakaty o zagrożeniach naszej Planety, oraz plakaty promujące zdrowy tryb życia bez uzależnień i przemocy.

Ponadto prowadzone były zajęcia kulinarne i sportowe.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach.

Zadanie realizowane jest ze środków finansowych Gminy Gołdap.