Ranking wykorzystania środków UE przez samorządy w latach 2014–2021

Gołdap na 2 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim i 16 miejscu w kraju w rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy w latach 2014–2021
Rok 2022 powoli dobiega końca, a wraz z nim perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020. Gołdap w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota” znalazła się w czołówce miast powiatowych wykorzystujących środki unijne.
Nasze miasto zajęło 2 w województwie warmińsko-mazurskim i 16 miejsce w skali kraju w kategorii miast powiatowych w rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy w latach 2014–2021. Wartość realizowanych inwestycji w latach 2014 – 2021 to ponad 82 miliony złotych, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich stanowi ponad 56 milionów złotych.
„Obserwując zmieniającą się Gołdap, wszyscy dostrzegamy, jak wielki wpływ Fundusze Europejskie mają na nasze otoczenie. Nasz samorząd jest skuteczny w ich pozyskiwaniu. Realizujemy pożyteczne i oczekiwane inwestycje, modernizujemy infrastrukturę kulturalną, oświatową, sportową, turystyczną. Sukcesywnie stawiamy na inwestycje w celu zrównoważonego rozwoju Gołdapi i poprawy jakości życia naszych mieszkańców.” – Tomasz Rafał Luto Burmistrz Gołdapi
„To wielkie wyróżnienie dla gołdapian, że najważniejsze w kraju czasopismo samorządowe wskazuje naszą Gminę jako lidera w wydatkowaniu środków UE w latach 2014-2021 w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Jest to zasługa lokalnej społeczności, w tym ich reprezentantów w postaci burmistrzów tej i wcześniejszych kadencji, rad miejskich i urzędników, którzy mieli wizję i determinację w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. Trudno jest dziś sobie wyobrazić szybki rozwój miasta bez środków pochodzących z UE. Dlatego cieszy wysokie, 2 w województwie i 16 miejsce Gołdapi w rankingu krajowym. To dowód na to, że dobrze wykorzystujemy możliwości, jakie stwarza Unia Europejska, a inwestycje realizowane w ostatnich latach utrzymują nasze miasto na ścieżce rozwoju.” – Wojciech Hołdyński Przewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi
Nie spoczywamy na laurach i planujemy kolejne inwestycje współfinansowane ze środków UE w nowej perspektywie finansowej.
Przypominamy wybrane inwestycje realizowane w Gminie Gołdap w latach 2014 – 2021 z wykorzystaniem środków unijnych.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj