Spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego

Małomiasteczkowy Klub Filmowy zaprasza do Kina Kultura Domu Kultury w Gołdapi na drugie spotkanie z „Czarną Damą”. W styczniu 2020 r., tuż przed ogłoszeniem stanu epidemii, Gołdapianie mieli okazję obejrzeć roboczą, nieukończoną wersję filmu i spotkać się z jego autorami. Tym razem zaproszeni twórcy filmu zaprezentują jego finalną wersję i opowiedzą o pracy nad ukończeniem produkcji. Spotkanie odbędzie się w dniu 13.10.2021 r. o godz. 18.00.
Przedwojenny Białystok, tajemnicza sekta, mafijne interesy żydowskiego półświatka – to wszystko odnajdziecie Państwo w filmie „Czarna Dama”.
„Czarna Dama” to fabularna produkcja filmowa w stylistyce kina noir, której akcja rozgrywa się na terenach przedwojennej Białostocczyzny. Obraz przedstawia inspirowaną prawdziwymi
wydarzeniami kryminalną historię tajemniczej kobiety. Film jest w całości realizowany przez podlaskich twórców.
Iga (w tej roli Izabela Wilczewska), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie
tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.
Film powstał przy ogromnym zaangażowaniu wielu białostockich twórców, począwszy od odpowiedzialnego za scenariusz Krzysztofa Szubzdy, który wraz z Łukaszem Seweryńskim jest reżyserem filmu, autora zdjęć Pawła Jankowskiego (autora filmu „Cząstka Podlasia”), twórców muzyki (The Consonance Trio, Katarzyna Garłukiewicz) i kostiumów, które przygotowała Elwira Horosz. W filmie zobaczymy najlepszych podlaskich aktorów: m.in. Ryszarda Dolińskiego, Krzysztofa Bitdorfa, Krzysztofa Zemłę, Katarzynę Siergiej, Andrzeja Beję-Zaborskiego oraz Adama Woronowicza.
Producentem i pomysłodawcą filmu jest Mucha na dziko.
Kinowa premiera filmu odbyła się 2 września w Białymstoku.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj