Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Trzy razy Gołdap” w ramach cyklicznej imprezy „Nasze i nie nasze krajobrazy”. Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii K2 Domu Kultury w Gołdapi w dniu 20.11.2021 r. o godzinie 18.00. Wystawa prezentowana będzie do 31.12.2021 r.
Cykl wystaw pn. „Trzy razy Gołdap”, został wymyślony i zainicjowany w 1999 roku przez Jarosława Jasińskiego. Ówczesne „Trzy razy Gołdap”, oznaczało różne podejście artystyczne trzech autorów, którzy w milenijnym czasie wypowiedzieli się w technice różnorodnej fotografii.
Historia sztuki zna wiele przykładów twórczości inspirowanej miejscem zamieszkania lub urodzenia – miejscem, które wypełnia wrażliwą przestrzeń tożsamości każdego człowieka, miejscem, które do końca życia pozostaje ważnym punktem odniesienia i wartościowania.
„Trzy razy Gołdap” z listopada 2021 roku to:
historia, człowiek i krajobraz.
Chociaż wystaw inspirowanych ziemią gołdapską było już kilka, to po raz pierwszy podjęliśmy temat w którym głównym bohaterem jest konkretny człowiek, mieszkający od lat w Gołdapi, wypełniający jej przestrzeń swą aktywnością i codziennym życiem.
Na wystawie prezentujemy także czarno-białe fotografie opowiadające o charakterystycznych miejscach miasta w tzw. wielokrotnej ekspozycji, która uzmysławia nam istnienie innych punktów widzenia i postrzegania, a przedwojenna Gołdap cyfrowo zrekonstruowana pokazuje swój szlachetny wizerunek. Tworzywem do poszukiwań stał się także opuszczony tartak – zakład pracy, który w krajobrazie Gołdapi istniał wiele lat i dał pracę wielu gołdapianom.
Łączenie krajobrazu z detalami architektonicznymi i swobodna wypowiedź podążająca już w stronę grafiki, to kolejna nasza propozycja na wystawie, która zjednoczyła 6 osób pod czułym i wnikliwym okiem instruktora.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj