„Wędrujące Ale Kino!” w Gołdapi

Już 23 maja do Gołdapi zawita Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Po raz trzynasty dzieci z  przedszkoli i uczniowie ze szkół podstawowych obejrzą interesujące i wartościowe filmy, dostosowane do ich grup wiekowych. Szkoły i przedszkola z Gminy Gołdap zapraszamy do udziału w seansach w Kinie Kultura od 23.05.2022 r. do 25.05.2022 r.

Program 13. Festiwalu Filmów Młodego Widza Wędrującego Ale Kino! 2022:

PRZEDSZKOLA

Ollie i przyjaciele
Reż. Anton Setola (Belgia 2020) – 28′
Kolorowa i wspaniała zabawa dla najmłodszych widzów! W samym centrum ruchliwego miasta, lecz zapomniany przez ludzi, mieści się mały i spokojny park. Mieszka w nim sówka Ollie wraz przyjaciółmi: małym bocianem, żabką i gromadą ptaszków. Wejdź do świata Ollie, ucz się i przeżywaj wiele przygód!

SZKOŁA PODSTAWOWA

KLASY 1-3

Jak ocalić smoka
Reż. Katarina Launing
Norwegia, Holandia, Czechy, Polska 2020, 82’’
Mortimer każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o jakąkolwiek sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem, który coraz bardziej  rozrabia.

Moja mama gorylica
Reż. Linda Hambäck, Szwecja 2021, 76’
Jonna bardzo pragnie, by ktoś ją adoptował. Zadziorna dziewczynka zaakceptuje każdego, byle tylko nowy rodzic ją kochał. Ją i tylko ją. Ale kiedy jej potencjalna nowa mama podjeżdża pod sierociniec rozklekotanym samochodem, dziewczynka doznaje szoku, ponieważ z auta wysiada… gorylica! Jonna początkowo nie jest pewna, czy chce faktycznie opuścić sierociniec z tą wielką, niezdarną małpą, jednak obie szybko przełamują fizyczne różnice.

KLASY 4-6

Angel
Reż. Dennis Bots, Holandia 2020, 95’
Angel to nieśmiała, nieco gapowata dziewczyna, która nie potrafi stawiać na swoim.
Pewnego razu w drodze do domu przytrafia jej się coś przedziwnego: potyka się, gdy nagle okazuje się, że zamiast upaść na ziemię, unosi się w pięknej, mydlanej bańce. Kiedy bańka w końcu pęka, Angel znajduje śliczny zegarek. Szybko okazuje się, że znalezisko kryje pewną tajemnicę: sprawia, że wszystkie życzenia Angel się spełniają!

Republika dzieci
Reż. Jan Jakub Kolski, Polska 2020, 134’
Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. W pobliżu ma niebawem ruszyć wielka elektrownia wodna. Wraz z jej uruchomieniem woda zaleje tysiące hektarów ziemi. Z kolei z domu dziecka w miasteczku przeznaczonym do zalania wyrusza grupa uciekinierów. To dzieci, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono.

KLASY 7-8

Moje życie to cyrk
Reż. Miryam Bouchard
Kanada, 2020, 100’
Jako córka cyrkowca Laura spędziła większość swojego młodego życia w trasie z ojcem Billem, zawodowym klaunem, i jego pomocnikiem, Mandeepem. W głębi duszy dziewczyna tęskni jednak za bardziej konwencjonalnym życiem. Dzięki nowej nauczycielce z liceum, Patricii, może wreszcie spełnić swoje marzenie: pójść do szkoły.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj