Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu Filmów Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!”. Projekcje filmowe odbędą się online w szkołach i przedszkolach gminy Gołdap.
Kolejna edycja festiwalu filmowego „Wędrujące Ale Kino!” odbędzie się 18 i 22 października. Inicjatywa skierowana jest do młodych entuzjastów dobrego kina z mniejszych miejscowości, którzy ze względu na miejsce zamieszkania bywają wykluczeni z uczestnictwa w dużych wydarzeniach kulturalnych.
Objazdowa wersja słynnego poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych kinomanów z mniejszych miasteczek, którzy ze względu na miejsce zamieszkania mają utrudniony dostęp do ambitnego repertuaru filmowego.
Program wydarzenia składa się z sześciu starannie wyselekcjonowanych, pełnometrażowych produkcji, które zdobyły uznanie szerokiej publiczności w trakcie ubiegłorocznej edycji festiwalu Ale Kino!. Wśród nich można znaleźć wartościowe propozycje zarówno dla najmłodszych („ELLA BELLA BINGO”, uhonorowana nagrodą publiczności za najlepszy film festiwalu Kino Dzieci 2020), jak i nieco starszych widzów („MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY”, który zdobył m.in. prestiżową statuetkę Europejskiej Nagrody Filmowej). Zróżnicowana tematyka repertuarowych filmów dotyka kwestii bliskich młodemu odbiorcy: godzenia się z chorobą bliskiej osoby („SALON ROMY”), siły siostrzeńskiego wsparcia („SIOSTRY. LATO NASZYCH SUPERMOCY”) czy próby naprawienia rodzinnych więzi („SZCZĘŚCIARA”).
Festiwal Wędrujące Ale Kino! będzie miał miejsce w Białowieży, Chełmku, Cieplewie, Czarnkowie, Gołdpapi, Hajnówce, Lipnie, Pacanowie, Rydułtowach oraz Zbąszyniu. Z uwagi na niepewną sytuację pandemiczną i dbałość o bezpieczeństwo oglądających festiwal po raz kolejny odbędzie się w trybie online.
Od 6.10.2021 r. zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej www.wedrujace.alekino.com. Tam znajdują się wszelkie potrzebne informacje dotyczące programu i ciekawostki o filmach.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj