Występ zespołów i solistów podczas Dożynek Gminnych

W najbliższą niedzielę 27 sierpnia zapraszamy na Dożynki Gminne. Początek godz. 12.00 Promenada Zdrojowa w Gołdapi.

Wystąpią zespoły i soliści:

Chór „Sonoras” z Gulbene – Łotwa istnieje od 2014r. Na co dzień występuje na wielu festiwalach i wydarzeniach związanych z muzyką ludową i narodową. W zespole śpiewa 9 osób. Miasto, z którego pochodzą – Gulbene w języku łotewskim GULBE znaczy Łabędź.

Sursum Corda – zespół istnieje od grudnia 2010 r., posługuje w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żabinie, animując śpiew wiernych podczas liturgii w kościołach w Żabinie i w Rogalach.

Skład zespołu przez lata się zmieniał, obecnie zespół liczy 12 osób, z czego 4 są w nim od początku. Zespół tworzą amatorzy – osoby lubiące śpiewać i lubiące się tym śpiewem bawić.

Początkowo Sursum Corda skupił się na repertuarze liturgicznym, a w miarę rozwoju, na potrzeby kolejnych występów, zespół zmierzył się z utworami ludowymi, świątecznymi (kolędy, pastorałki, pieśni wielkopostne i pasyjne), utworami patriotycznymi, a nawet szantami. Cztery lata temu zespół nagrał płytę z pieśniami wielkopostnymi „Przez Krzyż”.

Grupa jest pomysłodawcą i głównym realizatorem „Międzykulturowego Przeglądu Piosenki w Żabinie”, a za tydzień 2 września odbędzie się jego VII edycja, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają.

Zespół „Prząśniczki” funkcjonuje nieprzerwanie od 49 lat pod kierownictwem Zofii Domin. Repertuar zespołu liczy ponad trzysta pieśni. Grupa odtwarza także dawne obrzędy z życia wiejskiego, wyniesione z rodzinnych domów oraz zrekonstruowane na podstawie opowieści najstarszych mieszkańców regionu.

Lista nagród oraz wyróżnień zdobytych przez zespół podczas festiwali
i przeglądów twórczości ludowej jest bardzo długa. Najważniejsze to: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (I, II, trzykrotnie III miejsce oraz wyróżnienie),Wojewódzki Przegląd Kapel i Ludowych Zespołów Śpiewaczych w Kętrzynie, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Jezioranach, Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk w Elblągu.  Zespół został trzykrotnie uhonorowany prestiżową nagrodą „Złotego Jelonka”, przyznawaną za szczególną troskę w pielęgnowaniu rodzimej tradycji podczas Jarmarku Folkloru w Węgorzewie. W 2014 roku grupa została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, zaś założycielka i kierowniczka zespołu Zofia Domin otrzymała Brązowy Medal „Zasłużony Sztuce Gloria Artis”. Odznaczenia zostały przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku Zofia Domin otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz upowszechniania folkloru i pielęgnowania tradycji ludowych przyznaną przez Prezydenta RP.

Podczas Dożynek wystąpią także uczestnicy pracowni wokalnej Domu Kultury w Gołdapi którą prowadzi instruktor Pani Katarzyna Boruc oraz pracowni muzycznej prowadzonej przez instruktora Roberta Magielnickiego.

Serdecznie zapraszamy na koncerty zespołu TOP- ONE  o godz. 18.00.

Zespół został założony w 1986 roku. Założycielem i twórcą nazwy, był Paweł Kucharski, wokalista i front men (wcześniej również, jako gitarzysta). W ostatnich latach powstawały wciąż to nowe produkcje i teledyski do nich, lub utwory oprawione grafiką, takie, jak: „Biały miś” (official video 2016)„Kochaj mnie” (official video 2016), „Dziś uciekam” (official video 2016), „Niewinna, szalona” (official video 2017), „Bo żyje się tylko raz” (officjal video 2017), „Dziwna baśń” (official audio-grafika 2018) i „Baby West” (official audio-grafikav2019). Wszystkie wymienione produkcje dostępne na oficjalnym kanale YouTube zespołu TOP-ONE. W okresie 2011 do 2019 zespół zagrał rekordową ilość koncertów, podobną, a może nawet większą, niż w latach swojej świetności 1989-1992, będąc w między czasie trzykrotnie na trasach koncertowych po USA, w Danii, Belgii, Szwecji i Niemczech.

SKŁAD ZESPOŁU TOP-ONE :

Paweł Kucharski – wokalista, front men, założyciel zespołu, kompozycje i  aranżacje.

Dariusz Zwierzchowski – instrumenty  klawiszowe, kompozycje i aranżacje.

Robert Gołaszewski  – instrumenty klawiszowe, gitara, kompozycje i aranżacje.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj