Zmieniam miejsce w którym mieszkam

W Świetlicy Wiejskiej w Żelazkach Domu Kultury w Gołdapi od 01.08.2021 r. realizowany jest projekt „Zmieniam miejsce w którym mieszkam” w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny i Gminy Gołdap realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.
W ramach projektu prowadzone są działania międzypokoleniowe, inicjujące budowanie więzi między mieszkańcami i mobilizujące społeczność lokalną do współpracy.
Od początku sierpnia odbyły się już trzy spotkania: spotkanie organizacyjne, warsztaty z rękodzieła regionalnego oraz warsztaty kulinarne. Na warsztatach z rękodzieła regionalnego pod okiem instruktora można było przypomnieć sobie dawne metody dekoracji oraz poznać współczesne, takie jak decoupage.
Na zajęciach kulinarnych gośćmi były Panie z Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które podzieliły się wiedzą na temat gotowania i rękodzieła. Opowiedziały również o swoich codziennych działaniach, zachęcając do współpracy mieszkanki z sołectwa Babki.
Pod okiem instruktora warsztatów kulinarnych i Pań z Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowane zostały: babka ziemniaczana, zupa pomidorowa oraz surówka z warzyw.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych warsztatów.

Zdjęcie z projektu

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj