454 Urodziny Gołdapi

14 maja 2024 r. minęły 454 lata  nadania praw miejskich Gołdapi. W tegoroczne obchody wpisał się „Rok Immanuela Kanta na Warmii i Mazurach” oraz 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Festyn urodzinowy rozpoczął się o 12:00 w Parku Miejskim. W imieniu burmistrza, Konrada Kazanieckiego, powitała i życzenia mieszkańcom złożyła sekretarz, Anna Rawinis, w imieniu Starosty Gołdapskiego życzenia złożyła sekretarz Anna Makowska. Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 3 część artystyczną rozpoczęli odśpiewaniem „Ody do radości” oraz piosenki „Nasze miasto Gołdap”. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się wstęp grupy cyrkowej Domu Kultury z partnerskiego miasta Šakiai oraz artystyczne występy dzieci i młodzieży z gołdapskich szkół, pracowni wokalnych, tanecznych i instrumentalnych Domu Kultury w Gołdapi oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Gołdapi. Na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez gołdapskie instytucje oraz stoiska promocyjne 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, Nadleśnictwa Gołdap. Nad bezpieczeństwem czuwała Komenda Powiatowa Policji w  Gołdapi.

W ramach obchodów Dom Kultury w Gołdapi wydał  płytę pt.” 454. Urodziny Gołdapi” gramy z DK cz. 2. W bieżącym roku na płycie są utwory wykonane przez uczestników pracowni gitary Domu Kultury prowadzonej przez Krzysztofa Szczerbowkiego. Koordynatorem i nagraniem płyty jest instruktor pracowni muzycznej Domu Kultury Robert Magielnicki. Pierwsze egzemplarze trafiły na ręce wykonawców władz samorządowych oraz przedstawicieli jednostek zaangażowanych w organizację wydarzenia. W ramach obchodów przed budynkiem Urzędu Miejskiego była możliwość obejrzenia wystawy Gołdapskiej Teki Historycznej udostępnionej przez Bibliotekę Publiczna w Gołdapi. W Parku Miejskim całości wydarzenia towarzyszyła wystawa prac plastycznych z pracowni rysunku i malarstwa w Domu Kultury w Gołdapi.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim wykonawcom.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie dla:

Urząd Miejski w Gołdapi

Centrum Kultury w Šakiai

Biblioteki Publicznej w Gołdapi

Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi

Nadleśnictwo Gołdap,

15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy

Placówka Straży Granicznej w Gołdapi,

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi,

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

Państwowa Szkoła Muzyczna w Gołdapi

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Gołdapi

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gołdapi

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi

Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi