Dożynki Gminne odbyły się 21 sierpnia 2022 r. przy Promenadzie Zdrojowej w Gołdapi. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której odbył się festyn dożynkowy. Imprezę oficjalnie otworzyła Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Magdalena Łabanowska z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Gołdapi Wojciechem Hołdyńskim oraz zaproszonymi gośćmi. Sołectwa przygotowały piękne stoiska, które przyciągnęły wielu smakoszy potraw regionalnych. Podczas wydarzenia nie zabrakło również wystawców z rękodziełem i żywnością.
W trakcie Dożynek odbyły się konkursy na najsmaczniejszy chleb, najpiękniejsze stoisko i najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Zwycięzcy konkursu na najsmaczniejszy chleb zostały nagrodzone następujące sołectwa:
I miejsce – sołectwo Kośmidry
II miejsce – sołectwo Barkowo
III miejsce – sołectwo Rożyńsk Wielki.
W konkursie na najpiękniejszy wieniec zwycięzcami zostali:
I miejsce – sołectwo Kozaki
II miejsce – sołectwo Zatyki
III miejsce – sołectwo Suczki
W konkursie na najpiękniejsze stoisko zwyciężyły sołectwa:
I miejsce – sołectwo Jabłońskie
II miejsce – sołectwo Rożyńsk Wielki
III miejsce – sołectwo Barkowo.
Przez cały dzień zarazem na dzieci, jak i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi przygotował turniej sołectw. W sportowo-rekreacyjnej rywalizacji zwyciężyło – sołectwo Zatyki, II miejsce – sołectwo Kozaki, miejsce III zajęło – sołectwo Grabowo. Na dzieci czekało minii zoo, kino 7d oraz dmuchańce. Wieczorem na scenie wystąpiły zespoły: Baby Full i Bayer Full, które przyciągnęły wielu widzów. Dziękujemy serdecznie Sołectwom, wszystkich instytucjom, przedsiębiorcom, sponsorom za zaangażowanie, wsparcie i ogromny wkład w przygotowaniu Dożynek Gminnych 2022.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj