Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na II Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. Koncert festiwalowy odbędzie się 11 września 2021 r. o godz. 19.00 w Kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Gołdapi. Wystąpią Mateusz Rzewuski – organy oraz Angelika Rzewuska – sopran.
Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi został zainaugurowany w 2020 r. z okazji jubileuszu nadania praw miejskich Gołdapi. Jego kierownikiem artystycznym jest Gołdapianka Anna Ścibisz – Osińska.

Mateusz Rzewuski jest cenionym Polskim organistą, doktorem sztuk muzycznych i jednym z najaktywniej koncertujących artystów młodego pokolenia. Ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: Polsce, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Jest również laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych: w Rumii w 2011 r., w Legnicy w 2013 r., w Bardzie w 2013 r. (I nagroda), w Wilnie na VII Międzynarodowym Konkursie organowym im. Čiurlionisa w 2015 r. (II nagroda) oraz w Białymstoku w 2017 r. (I nagroda).

Angelika Rzewuska – koncertowała na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Brała udział w kursie interpretacji niemieckiej liryki wokalnej, prowadzonym przez Maestro Adi Bara. W kwietniu 2018 roku wcieliła się w postać I Wiedźmy w wystawianej na Akademii Muzycznej w Gdańsku operze „Dydona i Eneasz” Henry Purcella. W marcu tego roku wykreowała rolę Hyacinthusa w operze „Apollo i Hyacinthus” W. A. Mozarta w muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj