FESTIWAL ZDROWIA 2022

W niedzielę (5 czerwca) na Promenadzie Zdrojowej odbyła się 6 edycja Festiwalu Zdrowia. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonała Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Magdalena Łabanowska wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Hołdyńskim. W wydarzeniu obecnością  zaszczycili Senator RP Małgorzata Kopiczko, Poseł na Sejm RP Wojciech Maksymowicz, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jolanta Piotrowska, Starosta Gołdapski Marzanna Wardziejewska, Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Zastępca Wójta Ełku Bożena Wołyniec, płk Tomasz Isio, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Gołdap Marzanna Konieczny, Radni Rady Miejskiej w Gołdapi oraz dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.

Piękna pogoda i przygotowanych mnóstwo atrakcji przywitało przybyłych mieszkańców, turystów, kuracjuszy. Podczas festiwalu zostały wręczone nagrody w konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczna w Gołdapi na nową nazwę Festiwalu Zdrowia. Przygotowane strefy relaksu, zumby i aerobiku, gier i zabaw, mini zoo, siłownie zewnętrzne,  sportowe miasteczko Ośrodka Sportu i Rekreacji, wykłady i prelekcje nt. zdrowia, warsztaty kulinarne czekały na przybyłych mieszkańców i turystów. W czasie trwającej imprezy prowadzona była akcja krwiodawcza oraz rejestracja dawców szpiku.

Całości towarzyszyły występy uczestników Środowiskowego Domu „Słoneczny Dom” w Gołdapi, gołdapskiej formacji tanecznej Artofdance – baletowej i hiphopowej oraz uczestników pracowni wokalnej, tanecznej i gitary Domu Kultury w Gołdapi. Festiwal zakończyły występy gołdapskiego zespołu Sweetness i koncert Łukasza Zagrobelnego.

Patronatem Honorowym Festiwalu Zdrowia w Gołdapi objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Patronem Medialnym wydarzenie objęli Radio5, Polskie Radio Olsztyn, TerazGołdap.pl, Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO oraz Goldap.org.pl.

W organizację Festiwalu Zdrowia włączyły się Urząd Miejski w Gołdapi, Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi, Studio Tańca Artofdance, Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi, Ochotnicze Hufce Pracy Centrum Kształcenia i Wychowania w Gołdapi, Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gołdapi, Nadleśnictwo Gołdap, Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku, Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego w Gołdapi, Oddział ZUS w Gołdapi, Powiatowy Urząd Pracy w Gołdapi, Firma FizjoActive w Gołdapi, Salon Optyczny Tracewicz, Zbigniew Sodol – Tlenoterapia.

Organizatorem Festiwalu Zdrowia był Dom Kultury w Gołdapi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wsparcie i pomoc oraz wspólna pracę przy organizacji 6 edycji Festiwalu Zdrowia w Gołdapi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj