IX Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. „Mój Zabytek” – relacja

Uczestnicy pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi pod kierunkiem instruktora Jarosława Jasińskiego wzięli udział  w IX Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Mój Zabytek”, którego organizatorem był Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie. Celem konkursu było rozbudzanie oraz pogłębianie zainteresowań i fascynacji zjawiskami sztuki oraz kultury materialnej. Pogłębianie wiedzy o użytkowych artefaktach bliższej i dalszej historii, doskonalenie umiejętności rozpoznawania funkcji, przeznaczenia oraz przynależności do czasu, w którym zabytek powstał.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z 361 pracami 76 autorów zakwalifikowało do wystawy 33 prace 23 autorów oraz postanowiło przyznać 5 równorzędnych wyróżnień w każdej kategorii wiekowej.

Miło jest nam poinformować, że uczestnicy pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi w kategorii 15-20 lat otrzymali wyróżnienie:

Ernest Furtan – zestaw zdjęć pt. „Pruskie szkło”,

Mateusz Nowiczenko – zestaw „Świeczniki”.

Prace pozostałych uczestników pracowni fotografii Domu Kultury w Gołdapi Małgorzaty Kudosz, Julii Predko i Anny Świtaj zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Autorom wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy prac, ich rodzicom oraz instruktorowi pracowni fotografii serdecznie Gratulujemy!

 

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Biblioteki Publicznej w Gołdapi za  udostępnienie eksponatów z Izby Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”  do kreatywnych poszukiwań fotograficznych oraz  podziękowania dla  Grzegorza Roczeń  za udostępnienie ciekawej kolekcji przedwojennych butelek.

Zapraszamy do obejrzenia prac nagrodzonych!