Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką” – relacja

Wczoraj (24.03) w centrum Gołdapi odbył się Kiermasz Wielkanocny „Jajeczko z rzeżuszką”, który o godz. 11.00 uroczyście otworzył Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto wraz z Zastępcą Burmistrza Joanną Magdaleną Łabanowską, Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Hołdyńskim wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Gołdapi. Prowadzona była również zbiórka na Śniadanie Wielkanocne dla Domu dzieci i młodzieży „Tacy Sami”. Podczas Kiermaszu Wielkanocnego u 39 wystawców do nabycia były ozdoby wielkanocne, wyroby świąteczne, rękodzieło, wianki, stroiki, pachnące ciasta, pierniki i sękacze, mrowiska, makowce, orzeszki, oleje, sery wiejskie, obrazy, ręcznie robiona biżuteria i akcesoria, produkty regionalne, bigos, żurek, wędliny oraz chleb domowy. Każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Podczas wydarzenia po raz pierwszy została wykorzystana scena mobilna z projektu „Wzmocnienie oferty kulturalno-turystycznej uzdrowiska Gołdap do 2023 roku poprzez zakup sceny mobilnej” co pozwoliło podnieść jakoś wydarzenia.

Dziękujemy instytucjom, które włączyły się w organizację kiermaszu z bogatym wyborem atrakcji dla dzieci: Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk, 15.Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Bibliotece Publicznej w Gołdapi, Środowiskowemu Domu Samopomocy „Słoneczny Dom”, Niepublicznemu Żłobkowi i Przedszkolu „Radosne Skrzaty”, Stowarzyszeniu „Dobry Start” oraz Agnieszce Rozmysłowskiej „Salon i przyjaciele”. Kiermasz Wielkanocny umiliły występy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi wraz z Domem dla dzieci i młodzieży „Tacy Sami”, uczestników zajęć Domu Kultury w Gołdapi – pracowni tanecznej pod kierunkiem instruktora Mirosława Bobrowskiego, pracowni wokalnej pod kierunkiem instruktor Katarzyny Boruc i pracowni muzycznej pod kierunkiem instruktora Roberta Magielnickiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz Straży Miejskiej za wsparcie i pomoc w kwestii bezpieczeństwa uczestników kiermaszu wielkanocnego.

Dziękujemy za przybycie.