Realizacja projektu pt. „Dopalaczy, alkoholu i papierosów nie dotykany -na aktywność stawiamy” w Świetlicy Wiejskiej w Grabowie

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani dla Gminy Gołdap w roku 2023 w Świetlicy Wiejskiej w Grabowie działającej przy Domu Kultury w Gołdapi jest realizowany projekt pt. „Dopalaczy, alkoholu i papierosów nie dotykany -na aktywność stawiamy”. W ramach projektu 9 sierpnia odbyły się warsztaty profilaktyczne z Przedstawicielem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi. Na warsztatach wszystkie dzieci wysłuchały o chorobach przenoszonych przez kleszcze, dlaczego powinniśmy nawadniać organizm podczas upałów oraz jak bezpiecznie korzystać ze słońca.

Młodzież wysłuchała o skutkach zażywania środków psychoaktywnych. W trakcie naszej rozmowy młodzież mogła poczuć działanie środków psychoaktywnych poprzez założenie specjalnych okularów narkogogli, symulujących skutki używania środków psychoaktywnych zniekształcających rzeczywisty obraz.
Uczestnicy spotkania stwierdzili, że wykonanie prostych czynności np. przejście po linii prostej, ułożenie przerwanej kartki A4 sprawiało dużą trudność.
Na koniec wspólnie został rozwiązany krótki test.
Zadanie zrealizowane ze środków finansowych Gminy Gołdap.

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj