V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi – relacja

15 czerwca (sobota) o godz. 19:00 w Parafii Konkatedralnej NMP Matki Kościoła w Gołdapi odbył się V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który przyciągnął licznych miłośników muzyki klasycznej. Wieczór ten wypełniły dźwięki dzieł takich kompozytorów jak Mozart, Bach i Vivaldi, tworząc niepowtarzalną atmosferę w konkatedrze. Koncertu wraz z licznie zgromadzoną publicznością wysłuchała Przewodnicząca Rady Miejskiej Wioletta Anuszkiewicz oraz Starosta Gołdapski Krzysztof Kazaniecki wraz z wicestarostą Marzanną Wardziejewską.

Podczas koncertu wystąpiła utalentowana organistka Katarzyna Danel, której mistrzowskie wykonania utworów na organach zapierały dech w piersiach. Towarzyszyła jej mezzosopranistka Aleksandra Kamińska-Rykowska, której głos idealnie komponował się z majestatycznym brzmieniem organów. Szczególnym momentem wieczoru było prawykonanie kompozycji Katarzyny Danel „Magnificat anima mea Dominum”, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Dziękujemy Proboszczowi ks. Tomaszowi Lalakowi za możliwość organizacji tego wspaniałego koncertu. Dziękujemy za wsparcie w organizacji Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

 

V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi objęty został Patronatem Honorowym Burmistrza Gołdapi.