V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi

Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi. Koncert odbędzie się 15 czerwca o godzinie 19.00 w Konkatedrze pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Gołdapi.

V Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gołdapi objęty został Patronatem Honorowym Burmistrza Gołdapi.

Wystąpią:

Katarzyna Danel – organy

Aleksandra Kamińska-Rykowska – mezzosopran

Katarzyna Danel – kompozytorka, organistka, doktor sztuk muzycznych (specjalność: kompozycja). Edukację muzyczną rozpoczynała w szkołach muzycznych w Olecku, Augustowie i Suwałkach. Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasach kompozycji i organów oraz studia doktoranckie w klasie kompozycji. Zainteresowania twórcze artystki oscylują wokół muzyki chóralnej, organowej i wokalno-instrumentalnej, lecz obejmują także szerokie spektrum sztuki dźwięku. Jej utwory były nagradzane na licznych konkursach w Polsce i za granicą, w szczególności w kategorii muzyki organowej i chóralnej. Kompozytorka była również stypendystką Stypendium Miasta Poznania 2017 dla młodych twórców poznańskiego środowiska artystycznego, a także – w 2019 r. – uczestniczką III edycji programu „Muzyka Naszych Czasów”. Również w 2019 roku realizowała rezydencję kompozytorską w Salonie Muzycznym Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, pomagając w popularyzacji twórczości Nowowiejskiego poprzez tworzenie nowych opracowań jego utworów oraz przygotowywanie koncertów związanych z jego twórczością. Jej kompozycje były wielokrotnie wykonywane na festiwalach, konkursach i koncertach w Polsce, a także w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech, w Austrii, Norwegii i na Litwie.

 

Aleksandra Kamińska-Rykowska jest wokalistką, wykładowczynią Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w latach 2007-2013 była solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, a w 2012-2013 solistką Connecticut Lyric Opera w Stanach Zjednoczonych, regularnie koncertuje w kraju i zagranicą wykonując repertuar muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. W swoim dorobku fonograficznym posiada trzy płyty CD zawierające pieśni kompozytorów polskich. Są to: „Apolinary Szeluto Songs I” , „Poznań na szlaku pieśni” – wokół liryki wokalnej wielkopolskich twórców XIX i XX wieku oraz „Moniuszko Redivivus”.