Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zaprasza na 24 edycję Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo”, która odbędzie się tradycyjnie w centrum miasta 6 sierpnia 2023 r. – początek imprezy godz. 12.00. Tradycyjnie odbędą się też konkursy: na najlepsze kartacze serwowane przez zakłady gastronomiczne i na najsmaczniejsze kartacze domowe. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w Mistrzostwach Świata w jedzeniu kartaczy.

Podczas imprezy odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci „Smaki w Twoim Regionie”. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W parkowych alejkach umiejscowione będą stoiska wystawców z rękodziełem i żywnością regionalną. Na scenie wystąpi Kabaret OT.TO. Imprezę objęli Patronatami Honorowymi Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Marszałek Województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Patronem medialnym jest Radio Olsztyn, Radio 5, TerazGoldap.pl, Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO.

Wydarzenie pod nazwą „Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo” zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjna i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur 2023 r. – II nabór”.

Rejestracja chętnych do udziału w konkursach na jedzenie kartaczy będzie prowadzona podczas imprezy. 

Załączniki:

Mistrzostwa w jedzenku kartaczy – Formularz

Mistrzostwa w jedzenku kartaczy – Regulamin

„Mistrz Kartaczy – Kartacze Domowe” Formularz – Konkurs Publiczności

„Mistrz Kartaczy – Kartacze Domowe” Regulamin – Konkurs Publiczności

Konkurs Kulinarny „MISTRZ KARTACZY 2023” Regulamin

Konkurs Kulinarny „MISTRZ KARTACZY 2023” Formularz

Regulamin imprezy plenerowej Kartaczewo

Regulamin kiermaszu

FORMULARZ wystawcy

Ostatnio dodane

Udostępnij wpis

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
E-mail
Share on print
Drukuj